Rejestracja
rejestracja@omegamc.pl

Labioplastyka - Bydgoszcz

W Centrum medycznym Omega Medical Clinics (Bydgoszcz) wykonywana jest labioplastyka – plastyka warg sromowych większych i mniejszych. Zabieg ten pozwala pozbyć się kompleksów związanych z wyglądem zewnętrznych narządów płciowych, poczuć większą pewność siebie i uzyskać radość z kontaktów intymnych. Mogą z niego skorzystać Pacjentki z przerostem lub asymetrią warg mniejszych, przerostem warg większych oraz dekonstrukcjami warg większych (powstałymi np. w czasie porodu siłami natury). Labioplastyka pozwala również „odmłodzić” miejsca intymne, które zmieniają się wraz z czasem (z powodu zmian hormonalnych, utraty elastyczności skóry i tkanki podskórnej). Zabieg korzystnie wpływa na życie seksualne. Często pozwala także pozbyć się dyskomfortu w codziennym życiu (np. odczuwanego podczas pływania, jazdy na rowerze, noszenia obcisłej bielizny).

Omega Medical Clinics to nowoczesne centrum medyczne, zatrudniające doświadczonych lekarzy specjalistów, dysponujące zaawansowanym sprzętem i komfortowymi warunkami. Labioplastyka w Bydgoszczy przeprowadzana jest przez wykwalifikowanego lekarza ginekologii i położnictwa, który dba o precyzję zabiegu oraz zapewnia Pacjentce poczucie bezpieczeństwa.

Na czym polega labioplastyka?

Labioplastyka to zabieg medycyny i ginekologii estetycznej polegający na korekcji wyglądu warg sromowych większych lub mniejszych. Pozwala on zmienić ich wielkość, kształt, jędrność lub asymetrię.

Labioplastyka umożliwia:

Jakie efekty daje labioplastyka?

Wargi sromowe mniejsze otaczają wejście do pochwy. Kobiety chcą, aby były one ukryte pod wargami większymi (zewnętrznymi).

Labioplastyka laserowa warg mniejszych pozwala:

Plastyka warg sromowych większych pozwala:

Efektem kosmetycznym zabiegu labioplastyki jest poprawienie wyglądu zewnętrznych narządów płciowych, zwiększenie poczucia atrakcyjności i pewności siebie. Przerośnięte wargi mniejsze mogą utrudniać komfortowe uprawianie sportów, noszenie obcisłej bielizny, satysfakcjonujące współżycie. Plastyka warg sromowych pozwala pozbyć się tego defektu i cieszyć się codzienną aktywnością.

Wskazania do wykonania labioplastyki

Plastyka warg sromowych to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologii estetycznej. Do gabinetów zgłaszają się zarówno panie, dla których labioplastyka stanowi zabieg kosmetyczny poprawiający wygląd miejsc intymnych, jak i kobiety, którym budowa warg sromowych utrudnia codzienną aktywność.

Wskazania do wykonania labioplatyki to:

Wygląd warg sromowych czasami ulega pogorszeniu wskutek noszenia biżuterii w miejscach intymnych, częstych infekcji, zaburzeń hormonalnych oraz terapii lekami hormonalnymi. Zabieg labioplastyki w takich przypadkach pomaga odzyskać kształt nadmiernie rozciągniętych lub zniekształconych warg sromowych.

Na plastykę warg sromowych wiele Pacjentek decyduje się z powodu:

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniem do labioplastyki są:

Jak przygotować się do zabiegu?

Pierwszym krokiem jest konsultacja z lekarzem ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej. Specjalista przeprowadza dokładny wywiad z Pacjentką na temat jej problemu i związanego z tym dyskomfortu oraz jej ogólnego stanu zdrowia. Następnie doradza najlepszą metodę zabiegu (dopasowaną do indywidualnych predyspozycji i efektów, które Pacjentka chce uzyska) oraz zaleca wykonanie badań.

Przed plastyką warg sromowych należy wykonać:

Gdy w ostatnim półroczu Pacjentka nie miała wykonywanego badania RTG klatki piersiowej, lekarz może je zalecić.

2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków niekorzystnie wpływających na krzepliwość krwi:

Wskazane jest zaprzestanie lub co najmniej ograniczenie palenia papierosów (3 dni przed zabiegiem). Labioplastyki nie wykonuje się w czasie miesiączki – najlepszy jest termin od 7 do 15 dnia cyklu. Należy poinformować lekarza, gdy wystąpią u nas infekcje (np. przeziębienie, zapalenie pęcherza moczowego).

Na zabieg należy zgłosić się na czczo (przez minimum 6 godzin nie wolno przyjmować pokarmów i napojów). W dniu poprzedzającym zabieg należy przejść na dietę lekkostrawną.

Przebieg zabiegu

Laserowa labioplastyka wykonywana jest od strony sromu. Pacjentka przyjmuje na fotelu pozycję podobną do tej z podstawowego badania ginekologicznego (w tzw. pozycji litotomijnej). Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Laser diodowy pozwala na korektę warg sromowych w około 1 godzinę. Jego plusem jest najwyższa precyzja, krótki czas gojenia się ramy oraz szybki powrót do normalnej aktywności. Podczas zabiegu dochodzi jedynie do niewielkiej utraty krwi.

Tradycyjna (chirurgiczna) plastyka warg sromowych trwa około 2 godziny i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym (w niektórych przypadkach lekarz może zdecydować o potrzebie znieczulenia ogólnego). Stosuje się metodę „Trip” (usunięcie brzegów warg sromowych mniejszych) lub „Wedge” (tkanki wycina się w kształcie litery V). Zabieg ten wiąże się z większą utratą krwi, dłuższym gojeniem rany, a co za tym idzie także rekonwalescencją po operacji.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu może pojawić się niewielki ból w operowany obszarze. Najczęściej Pacjentka pozostaje w klinice 1-2 dni - w zależności od rozległości zabiegu, stanu obszaru oraz uwarunkować anestezjologicznych. Po około 2-4 godzinach od labioplastyki Pacjentka może wstać z łóżka. Może wtedy utrzymywać się osłabienie i ból w miejscach intymnych. Wtedy lekarz zapisuje leki przeciwbólowe (skuteczne będą także środki przeciwbólowe dostępne bez recepty). Gojącą się ranę można smarować maścią z antybiotykiem przepisaną przez lekarza prowadzącego.

Obrzęk powinien ustąpić po około 1-2 tygodniach. W pierwszym tygodniu po zabiegu najlepiej jest ograniczyć siadanie, aby nie przeciążyć krocza. Ważne jest także zrezygnowanie w tym czasie z kontaktów seksualnych i aktywności (np. uprawiania sportów), które mogłyby podrażniać miejsca intymne. Przez około 4 tygodnie warto zrezygnować z noszenia tamponów i zakładania obcisłej bielizny, aby obrzęki całkowicie ustąpiły, a rana ładnie się wygoiła.

Labioplasyka – dlaczego warto w Omega Medical Clinics

W ofercie Omega Medical Clinics dostępna jest labioplastyka w Bydgoszczy. Centrum medyczne zapewnia Pacjentkom konsultacje doświadczonych lekarzy ginekologów (specjalność ginekologia i położnictwo oraz ginekologia estetyczna i rekonstrukcyjna). Specjalista zawsze pomaga Pacjentce ocenić nieprawidłowości i zdecydować, czy zabieg rzeczywiście jest wskazany nie tylko ze względów kosmetycznych, ale i zdrowotnych. Następnie dokładnie wyjaśnia, jak dokładnie przebiega plastyka warg sromowych, jakie metody są stosowane i jakie efekty dają. Informuje również o wskazaniach i przeciwwskazaniach do zbiegu, ewentualnej możliwości powikłań oraz czasie potrzebnym na rekonwalescencję.

Technika zabiegu dobierana jest indywidualnie dla każdej Pacjentki – w zależności od charakteru problemu i rozległości zmian, których należy dokonać. Labioplastyka laserowa jest w 100% bezpieczna, wiąże się z niewielką utratą krwi. Mała inwazyjność zabiegu sprawia, że rana szybciej się goi, obrzęk ustępuje. Po plastyce warg sromowych specjalista ocenia stan miejsc intymnych i decyduje, ile Pacjentka powinna pozostać po kontrolą lekarską. Przepisuje również leki przeciwbólowe i maści z antybiotykiem oraz informuje, jak prawidłowo dbać o ranę oraz kiedy należy zgłosić się na konsultacje.Powrót

Kontakt

Omega Medical Clinics sp. z o.o.

ul. Ks. Z. Trybowskiego 14
85-796 Bydgoszcz
NIP: 554-293-47-53
REGON: 363564224
KRS: 0000598541

Nr konta(mBank):
70 1140 2004 0000 3902 7614 2821

Rejestracja:

Pacjent NFZ
Pacjent komercyjny/prywatny

tel: 52 551 16 61
tel: 663 684 696
mail: rejestracja@omegamc.pl

Pon-Pt 7:30-19:00

Rejestracja:

Ginekologia estetyczna
Medycyna estetyczna

tel: 52 506 58 76
mail: estetica@omegamc.pl

Pon-Pt 8:00-18:00

Jak dojechać?