...

KTG

W naszej prywatnej klinice w Bydgoszczy przeprowadzamy szereg badań dla kobiet w ciąży, w tym również KTG. Zapis kardiologiczny rejestruje zarówno akcję serca płodu, jak i czynności skurczowe mięśnia macicy. Dzięki niemu możliwe jest ustalenie, czy dziecko będące w łonie matki jest odpowiednio dotlenione. KTG to bardzo dokładne badanie laboratoryjne, wykonywane w okresie okołoporodowym, pozwalające określić stan zdrowia kobiety oraz dziecka.

Anna Fiszer

położna 

KTG – BYDGOSZCZ

KTG, czyli kardiotokografia, łączy w sobie tokografię oraz kardiografię. Jest to badanie płodu, które polega na monitorowaniu bicia serca dziecka oraz rejestrowaniu czynności skurczowych mięśnia macicy.

  • Ocena pracy serca dokonywana jest przy pomocy elektrokardiografu lub sondy ultrasonograficznej – dzięki tym metodom możliwe jest sprawdzenie prawidłowości czynności skurczowo-rozkurczowej serca dziecka.
  • Tokografia to technika, która pozwala określić czynności skurczowe macicy poprzez czujnik zewnętrzny, umieszczany na brzuchu kobiety w ciąży. Skurcze te są weryfikowane również przez badanie ciśnienia wewnątrz jamy macicy przy pomocy cewnika. 
OMEGA Medical Clinics

KTG - dlaczego warto w Omega Medical Clinics?

Nasza prywatna klinika w Bydgoszczy prowadzi różnego rodzaju badania oraz zabiegi. W przychodni przyjmujemy dzieci oraz dorosłych z wieloma dolegliwościami. Przeprowadzamy też rutynowe kontrole i testy, pomagające ocenić stan zdrowia pacjentów. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami i razem z nimi świadczymy najwyższą jakość usług.

KTG jest jednym z badań, które oferujemy w Omega Medical Clinics. Dzięki niemu dostarczamy przyszłym mamom niezbędnych informacji o stanie zdrowia dziecka. Skontaktuj się z nami i umów na konsultacje, zapewnimy Ci kompleksową opiekę medyczną.

zabiegi