Prywatne echo serca Bydgoszcz

Echo serca to jedno z najważniejszych badań, którego celem jest uzyskanie oceny stanu tego najważniejszego organu w naszym ciele. Echokardiografia jest obrazową metodą badania serca i naczyń krwionośnych za pomocą ultradźwięków. Na ekranie monitora Lekarz uzyskuje się obraz (czyli tzw. „echo”) powstający w wyniku odbicia fali ultradźwiękowej wysyłanej z głowicy aparatu od badanych struktur wewnątrz ciała. Analiza wyniku echa serca pozwala zdiagnozować istniejące wady serca oraz nowotwory mięśnia sercowego. Na tej podstawie kardiolog ma możliwość wdrożenia skutecznego leczenia Pacjenta. Bydgoszcz jest miastem, w którym niestety z roku na rok coraz więcej osób zmaga się z różnorodnymi chorobami serca. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom, w klinice Omega Medical Clinics umożliwiliśmy Pacjentom wykonywanie prywatnych badań EKG. 

Prywatne echo serca Bydgoszcz​ – sprawdź zalecenia i przebieg badania.

Echo serca - zalecenia

Echo serca jest badaniem zalecanym zazwyczaj przez kardiologa w celu oceny budowy serca, w tym wielkości komór, stanu zastawek oraz ich pracy, osierdzia, ewentualnych guzów i położenia wewnątrz klatki piersiowej. Podczas USG serca Lekarz ma możliwość sprawdzić, czy w worku osierdziowym nie znajdują się płyny, np. krew, co stanowiłoby poważne zagrożenie dla życia Pacjenta. Na badanie w szczególności kierowane są osoby, u których występują następujące dolegliwości i choroby:

 • nadciśnienie tętnicze,
 • kołotanie serca,
 • omdlenia,
 • bóle w klatce piersiowej,
 • pogorszenie kondycji fizycznej, tolerancji wysiłku,
 • duszności,
 • szmery nad sercem,
 • przebyty zawał,
 • choroba wieńcowa,
 • choroby naczyń, np. tętniak aorty,
 • wrodzona lub nabyta wada serca,
 • choroby sercowo-płucne,
 • objawy niewydolności serca,

Echo serca, w zależności od potrzeb, może być wykonywane wielokrotnie w celu dokonania oceny przebiegu leczenia, postępów choroby oraz monitorowania zmian w obrębie organu. Ważne jest, by Pacjent, który po raz kolejny poddawany jest badaniu echokardiografem, miał ze sobą wyniki poprzednich badań. Pozwala to na lepsze rozpoznanie i ocenę stanu serca.

Prywatne echo serca Bydgoszcz - przebieg badania

Echo serca jest badaniem bezbolesnym i bezinwazyjnym, dzięki czemu jego wykonanie nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Może być wykonywane, zarówno u najmłodszych dzieci, jak i osób w ciąży. Badanie wykonuje się przy użyciu aparatu ultrasonograficznego – echokardiografu w zaciemnionym pomieszczeniu. Pacjent powinien znajdować się w pozycji leżącej bocznej, ewentualnie na wznak. Posmarowana specjalnym żelem głowica aparatu przesuwa się po skórze, a na ekranie komputera podłączonego do aparatu ukazuje się obraz serca. Lekarz ma również możliwość wsłuchania się w bicie serca. Wykorzystanie akustycznego zjawiska Dopplera umożliwia ocenę prędkości ruchu krwi i tkanek. Całość badania trwa od 15 do 30 minut. Wynik badania jest znany od razu po wykonaniu, jednak interpretacji powinien dokonać kardiolog.

Echo serca - przygotowanie

Echo serca nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania. Na badanie nie trzeba przychodzić na czczo, zazwyczaj można przyjąć zażywane na co dzień lekarstwa na choroby przewlekłe. O ewentualnych odstępstwach od tej reguły informuje Lekarz zalecający wykonanie USG serca. W odróżnieniu od badania EKG, mężczyznom nie zaleca się golenia torsu. Pacjent do badania musi się rozebrać od pasa w górę. Po badaniu nie powinny wystąpić żadne powikłania. Możliwe jest wystąpienie reakcji alergicznej na skórze po kontakcie z żelem w skrajnie rzadkich przypadkach.

Prywatne echo serca Bydgoszcz

Zapraszamy do wykonania badania echa serca w OMEGA Medical Clinics osoby z Bydgoszczy i okolic. Na prywatne echo serca przyjmujemy Pacjentów bez skierowania. Dysponujemy nowoczesną aparaturą, która umożliwia uzyskanie obrazu w wysokiej jakości. To zdecydowanie ułatwia diagnostykę Lekarzowi kardiologowi. Mamy krótkie terminy oczekiwania oraz atrakcyjną cenę badania. Zapewniamy poczucie bezpieczeństwa, indywidualne podejście oraz najwyższy profesjonalizm usług. Zachęcamy do telefonicznej rejestracji wizyty.

Prywatne echo serca Bydgoszcz​ – skontaktuj się z nami już teraz!

Echo serca – cennik

ECHO SERCA
echo serca220 zł
Pakiet kardiologiczny – wizyta + echo serca400 zł