...

Wazektomia Bydgoszcz

Planowanie rodziny to niezwykle ważny aspekt w życiu każdego człowieka – zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Pary podejmujące świadomie decyzję o posiadaniu bądź nieposiadaniu potomstwa decydują się na różne formy antykoncepcji. Jedną z nich jest wazektomia – zabieg dla mężczyzn, który polega na podwiązaniu nasieniowodów.

Wazektomia jest procedurą medyczną, która polega na podwiązaniu nasieniowodów. Jej głównym celem jest uzyskanie czasowej niepłodności u mężczyzny – uzyskuje się ją poprzez blokadę drożności nasieniowodu. W jej wyniku przewody nasienne zostają odcięte, a plemniki z jąder do nasieniowodów nie są transportowane. 

Warto dodać, że wazektomia jest zabiegiem odwracalnym. Wykonuje się wtedy rewazektomię, która polega na ponownym przywróceniu drożności nasieniowodów. Należy jednak mieć na uwadze, że zabieg ten jest bardziej skomplikowany i w niektórych przypadkach może nie prowadzić do ponownego przywrócenia płodności, a sama skuteczność rewazektomii spada wraz z upływem czasu. 

Wazektomia BYDGOSZCZ

ZAUFAJ SPECJALISTOM Z OMEGA MEDICAL CLINICS

Wazektomia to skuteczna forma antykoncepcji, na którą decyduje się coraz więcej par. Co istotne, można zastosować ją w niemal każdym momencie życia mężczyzny. Zabieg ten jest prosty, szybki, ale niesie za sobą konkretne konsekwencje. Przed poddaniem się zabiegowi należy dobrze przemyśleć kwestię posiadania dzieci. Jeśli zastanawiasz się nad wykonaniem wazektomii, umów się na konsultację z doświadczonym specjalistą w OMEGA Medical Clinics.

zabiegi