...

Ortopeda Bydgoszcz prywatnie

  1. Ortopeda

  wtorek 09.00 - 14.00

  czwartek 09.00 - 14.00

Omega Medical Center w Bydgoszczy oferuje wysokiej klasy prywatne usługi ortopedyczne w zakresie konsultacji, diagnostyki, badań i leczenia schorzeń narządu ruchu. Zapewniamy szybki dostęp do lekarza ortopedy bez długich kolejek i szeroką ofertę badań specjalistycznych. W naszej klinice uzyskasz kompleksową opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry lekarzy i specjalistów oraz wsparcie profesjonalnej obsługi pacjenta.

Sprawdź dostępność terminów na wizyty i umów się na wizytę, na którą nie będziesz musiał długo czekać. Dowiedz się, jakie badania możesz u nas wykonać, jakie objawy powinny Cię do nas skierować i dlaczego jeszcze warto skorzystać z leczenia właśnie w naszej klinice. 

Zapraszamy do skorzystania z rejestracji on-line

ORTOPEDA BYDGOSZCZ PRYWATNIE - CZYM SIĘ ZAJMUJE LEKARZ ORTOPEDA?

Ortopeda to lekarz medycyny z ukończoną specjalizacją z ortopedii. Zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób, urazów i dolegliwości narządu ruchu, czyli układu szkieletowego, więzadłowego i mięśniowego. Lekarz ten dokonuje wywiadu i badań diagnostycznych, stawia diagnozę, przepisuje odpowiednie rodzaje terapii, na przykład fizjoterapię, rehabilitację czy farmakoterapię, a także wydaje zalecenia odnośnie sposobów zapobiegania chorobom narządu ruchu. Lekarz ortopeda może również wykonywać operacje i zabiegi chirurgiczne oraz sprawować opiekę pooperacyjną nad pacjentem.

Ortopeda Bydgoszcz prywatnie – sprawdź z jakimi objawami należy się udać do ortopedy!

ORTOPEDA BYDGOSZCZ PRYWATNIE - Z JAKIMI OBJAWAMI NALEŻY UDAĆ SIĘ DO ORTOPEDY?

Do ortopedy należy udać się możliwie szybko po wystąpieniu co najmniej jednego z typowych objawów schorzeń, urazów lub dolegliwości układu ruchu. Odwlekanie wizyty w czasie może skutkować pogorszeniem stanu zdrowia i utrudnieniem lub uniemożliwieniem pełnego wyleczenia. Szczególnie ważne jest, aby regularnie i jak najwcześniej poddawać badaniom dzieci w wieku od niemowlęcego po nastoletni. Wiele dolegliwości występuje bowiem właśnie w okresie intensywnego wzrostu i wtedy też szanse na ich pełne wyleczenie są największe.

Najważniejsze objawy, które powinny skłaniać do udania się na wizytę do lekarza ortopedy, to:

 • zauważalne oznaki wad postawy,
 • skrzywienie kręgosłupa,
 • utykanie, nienaturalny chód, krzywe stawianie stóp,
 • zapadnięta lub nienaturalnie wypukła klatka piersiowa,
 • wygięte kolana,
 • niesymetryczne lub wystające łopatki,
 • płaskie stopy po 5 roku życia,
 • urazy układu ruchu, takie jak złamania, zwichnięcia, skręcenia czy stłuczenia,
 • bóle kręgosłupa, kości, stawów, mięśni, więzadeł,
 • ograniczenie ruchomości,
 • migreny,
 • drętwienie nóg,
 • obrzęki w okolicach stawów.

 

Ortopeda Bydgoszcz prywatnie -sprawdź jakie badania wykonuje ortopeda!

Jak przygotować się do wizyty u ortopedy?

Przed wybraniem się do lekarza ortopedy, warto odpowiednio przygotować się do wizyty. Należy przez to rozumieć między innymi zebranie najważniejszych informacji i dokumentów, takich jak wyniki dotychczasowych badań lekarskich czy zdjęcia rentgenowskie oraz nazwy i dawki przyjmowanych leków. Pacjent powinien również przyjść ubrany w wygodne ubranie, które łatwo będzie szybko zdjąć w celu badania. W przypadku wizyty z dzieckiem wskazane jest również zabranie ze sobą obuwia, w którym chodzi ono najczęściej.

Ortopeda prywatnie Bydgoszcz – sprawdź jak przebiega wizyta ortopedy! 

Jak przebiega wizyta u ortopedy?

Wizyta u ortopedy zaczyna się od szczegółowego wywiadu z pacjentem na temat odczuwanych przez niego dolegliwości, doznanych urazów, dotychczasowych wyników badań, jeśli były wykonywane, historii choroby czy przyjmowanych lekarstw. Następnie lekarz może wykonać badania palpacyjne, po czym najczęściej zleca pacjentowi dalsze badania w odpowiednich pracowniach. Na koniec wizyty może ustalić z pacjentem wstępny termin kolejnej wizyty i przekazuje mu swoje zalecenia.

Jakie badania wykonuje ortopeda?

Po przeprowadzeniu wywiadu diagnostycznego z pacjentem i analizie przedstawionych przez niego wyników dotychczas wykonanych badań, lekarz ortopeda może wykonać tak zwane badanie palpacyjne. Polega ono na manualnym sprawdzeniu ruchomości stawów czy źródeł bolesności. Pozwala też wstępnie rozpoznać złamanie, skręcenie lub zwichnięcie. Przed ostatecznym postawieniem diagnozy lekarz zwykle kieruje pacjenta na dodatkowe badania.

Jakie badania zleca ortopeda?

Po wykonaniu podstawowych oględzin pacjenta lekarz ortopeda może zlecić dodatkowe badania. Zwykle wykonywane są one w pracowni RTG, tomograficznej czy w innym miejscu na terenie placówki. Ich wykonanie jest konieczne do pogłębionej oceny stanu pacjenta, postawienia diagnozy oraz zaplanowania leczenia. Najczęstsze badania, jakie zleca ortopeda to:
 • artrografia, czyli bezbolesne badanie służące diagnostyce urazów elementów chrzęstnych i więzadłowych,
 • artroskopia, czyli małoinwazyjna technika leczenia wnętrza stawów,
 • densytometria, czyli badanie gęstości kości,
 • RTG,
 • USG,
 • tomografia komputerowa,
 • rezonans magnetyczny.
Ortopeda Bydgoszcz prywatnie – sprawdź jak przygotować się do wizyty!

Dlaczego warto zdecydować się na wizytę u ortopedy w Omega Medical Clinic w Bydgoszczy

Gdy pojawia się wskazanie do wybrania się do lekarza ortopedy, warto zadbać o wybór specjalisty, który zajmie się naszym zdrowiem fachowo, kompleksowo i odpowiedzialnie. Istotne jest również szybkie reagowanie na problem, dlatego warto postawić na klinikę, która zapewnia krótki czas oczekiwania na wizytę. Te i inne korzyści zapewnia korzystanie z usług ortopedy w Omega Medical Center w Bydgoszczy. Najważniejsze powody, dla których warto skorzystać z naszej oferty to:
 • profesjonalizm, wysokie kompetencje i doświadczenie naszych lekarzy ortopedów,
 • szerokie spektrum badań specjalistycznych dostępnych w naszej ofercie,
 • krótki czas oczekiwania na wizytę,
 • odpowiednie podejście do najmłodszych pacjentów,
 • uprzejma i elastyczna obsługa pacjenta,
 • dbałość o komfort i bezpieczeństwo pacjenta na każdym etapie leczenia,
 • konkurencyjne ceny za wizytę.

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz i umów się na wizytę u ortopedy w Omega Medical Clinic w Bydgoszczy

Nie zwlekaj z leczeniem dolegliwości narządu ruchu. Zacznij działać jak najwcześniej, by uchronić siebie lub swoich najbliższych przed niebezpiecznymi komplikacjami w późniejszym wieku. Zadzwoń i sprawdź dostępne terminy wizyt u naszych specjalistów i umów się na spotkanie z lekarzem ortopedą, który zapewni Ci kompleksową diagnozę i leczenie oraz pełne zrozumienia podejście.

Ortopedia – cennik

ORTOPEDIA
Konsultacja lekarska200 zł
Konsultacja lekarska z badaniem usg280 zł
Punkcja stawu100 zł
Iniekcja/Blokada dostawowa z lekiem170 zł
Kwas hialuronowy 2 ml z lekiem z podaniem300 zł
Kwas hialuronowy 3 ml/4 ml – One shot z lekiem650 zł
PRP 1 staw750 zł
PRP 2 stawy1400 zł
Zdjęcie gipsu kończyna górna100 zł
Zdjęcie gipsu kończyna dolna140 zł