...

Wolumetria twarzy – charakterystyka, korzyści i przeciwwskazania

wolumetria-twarzy

Wolumetria twarzy to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który zdobywa coraz większą popularność wśród osób poszukujących skutecznych metod poprawy wyglądu. Wykorzystuje ona zaawansowane techniki wstrzykiwania substancji w celu przywrócenia utraconego wolumenu, rewitalizacji skóry oraz korekty niedoskonałości. W artykule tym przyjrzymy się bliżej wolumetrii twarzy, omawiając jej charakterystykę, korzyści oraz przeciwwskazania.

Czym jest wolumetria twarzy?

Wolumetria to procedura polegająca na kształtowaniu i przywracaniu odpowiedniego wolumenu w różnych obszarach twarzy za pomocą wstrzykiwania odpowiednich preparatów, do których można zaliczyć substancje takie jak kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia czy polilaktyd. Zabieg ma na celu nie tylko poprawę wyglądu, ale także przywrócenie proporcji oraz harmonii twarzy.

Korzyści płynące z wolumetrii twarzy

Zabieg, jakim jest wolumetria twarzy, w ostatnich latach zdobył ogromną popularność. Jest to efekt licznych korzyści, które można osiągnąć. Warto wskazać tu m.in.:

 • przywrócenie młodzieńczego wyglądu – poprzez wolumetrię możliwe jest uzupełnienie utraconego wolumenu w okolicach policzków, kości jarzmowych czy podbródka, co przyczynia się do wygładzenia zmarszczek i przywrócenia młodzieńczego wyglądu.
 • naturalny efekt – stosowane substancje mają na celu uzyskanie naturalnego efektu, który nie tylko poprawia wygląd, ale również nie zniekształca naturalnych rysów twarzy.
 • długotrwałe rezultaty – efekty wolumetrii twarzy utrzymują się przez długi czas
 • brak konieczności użycia skalpela – wolumetria twarzy pozwala osiągnąć znaczące efekty bez konieczności poddawania się bolesnym i czasochłonnym zabiegom chirurgicznym.

Przeciwwskazania do zabiegu

Większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wiąże się z pewnymi przeciwwskazaniami. Dotyczy to również wolumetrii twarzy. Do podstawowych przeciwwskazań należy zaliczyć:
• ciążę i karmienie piersią – kobiety w ciąży oraz karmiące piersią powinny unikać tego rodzaju zabiegów ze względu na ryzyko dla zdrowia dziecka.
• skłonność do powstawania blizn – osoby mające skłonność do tworzenia blizn lub przebarwień powinny być ostrożne i skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się wolumetrii twarzy.
• alergie i reakcje skórne – osoby uczulone na składniki stosowane w wolumetrii, takie jak kwas hialuronowy, powinny unikać tego rodzaju zabiegów.
• stan zapalny skóry – obecność stanu zapalnego na skórze twarzy może zwiększyć ryzyko powikłań po zabiegu wolumetrii.

Wolumetria twarzy w Bydgoszczy – gdzie warto ją wykonać?

Wolumetria twarzy to innowacyjna metoda poprawy wyglądu, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze względu na swoje liczne korzyści. Jednakże, jak każdy zabieg medyczny, wymaga ona odpowiedniej oceny indywidualnej sytuacji pacjenta oraz przestrzegania przeciwwskazań, aby zapewnić bezpieczeństwo i satysfakcję z rezultatów.

Jeśli zależy Ci na wykonaniu zabiegu wolumetrii twarzy w Bydgoszczy, wybierz OMEGA Medical Clinics. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej, który pomoże Ci ocenić stopień zmian, scharakteryzuje zabieg i przedstawi efekty, które możesz osiągnąć.

       Oceń wpis

       0 / 5. 0

       Facebook
       Twitter
       LinkedIn
       Email
       WhatsApp