Menu Zamknij

Ginekologia Estetyczna - Bydgoszcz

OMEGA Medical Clinics
Ginekolog
Ginekolog
OMEGA Medical Clinics
OMEGA Medical Clinics
specjalista ginekologii i położnictwa, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości, ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej
Ginekolog
w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa
Ginekolog
w trakcie specjalizacji z ginekologii i położnictwa

Zapraszamy do skorzystania z rejestracji on-line

ginekologia estetyczna – czym się zajmuje?

Ginekologia estetyczna to nowa dziedzina łącząca ginekologię i medycynę estetyczną. Jest to zestaw procedur medycznych, które pozwalają poprawić wygląd żeńskich narządów płciowych, skorygować drobne niedoskonałości natury lub niekorzystne zmiany zachodzące z czasem (będące m.in. efektem ubocznym porodów siłami natury oraz starzenia się i przechodzenia menopauzy związanego z dużym spadkiem poziomu estrogenu). Zabiegi mają na celu poprawienie wyglądu i atrakcyjności, zwiększenie pewności siebie oraz poprawę satysfakcji z życia seksualnego poprzez odtworzenie utraconych bądź leczenie niewystarczających funkcji narządów płciowych.

Ginekologia estetyczna – dla kogo?

Zabiegi te skierowane są do kilku różnych grup kobiet. Do gabinetów ginekologii estetycznej bardzo często zgłaszają się Pacjentki przechodzące menopauzę oraz po menopauzie. Pod wpływem dużego spadku estrogenu i innych zawirowań hormonalnych dochodzi u nich m.in. do zaniki podściółki tłuszczowej. To prowadzi do zmiany wyglądu oraz funkcjonowania żeńskich narządów płciowych. Efektom estetycznym towarzyszą zaburzenia w prawidłowej pracy śluzówek, zwiotczenie skóry, ubytek tkanek podskórnych. Kobiety bardzo często tracą wtedy poczucie atrakcyjności, odczuwają suchość i podrażnienia pochwy. Mogą pojawić się u nich nieprzyjemne dolegliwości – m.in. zespół rozluźnienia pochwy oraz zespół nietrzymania moczu. Ginekologia estetyczna pomaga dojrzałym kobietom cofnąć zmiany, poprawić wygląd miejsc intymnym i zwiększyć satysfakcję ze współżycia.

Kolejną grupą Pacjentek gabinetów ginekologii estetycznej są młode mamy, które rodziły siłami natury. Często konieczne są nacięcia krocza, dochodzi do pęknięć i dekonstrukcji. Efektem ciężkiego porodu bywa VRS, który utrudnia prowadzenie satysfakcjonującego życia seksualnego oraz zwiększa ryzyko infekcji.

Zabiegi ginekologii estetycznej kierowane są także w stronę Pacjentek, które nie są zadowolone z wyglądu swoich narządów intymnych, genetyczne zmiany lub urazy powodują u nich dyskomfort lub są źródłem problemu w prowadzeniu satysfakcjonującego życia seksualnego. Ginekologia estetyczna pomaga m.in. kobietom z przerostem i asymetrią warg sromowych większych lub mniejszych, przebarwieniami i znamionami na skórze okolic intymnych. Nowoczesne zabiegi pozwalają skorygować niedoskonałości, poprawić zdrowie fizyczne oraz samopoczucie.

Ginekologia estetyczna – jakie zabiegi są wykonywane?

W Centrum Omega Medical Clinics w Bydgoszczy wykonywany jest szereg specjalistycznych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej.

Wykonujemy zabiegi:

 • rewitalizacji pochwy PRP, IPRS, HIFU oraz kwasem hialuronowym – zabiegi z wykorzystaniem osocza boagatopłytkowego (pobranego z krwi pacjentki), kwasu hialuronowego lub lasera mające na celu obkurczanie i odmładzanie pochwy w celu poprawy satysfakcji z życia seksualnego.
 • Plastyki warg sromowych mniejszych – zabieg ma na celu poprawienie wyglądu zewnętrznych narządów intymnych, zmniejszenie dyskomfortu, zakażeń i obrzęków, które mogą powodować.
 • Wypełnienia warg sromowych kwasem hialuronowym – korekcja warg sromowych większych zalecana kobietom dojrzałym, u których nastąpił ubytek tkanki tłuszczowej i strata elastyczności skóry. Wstrzykiwany kwas hialuronowy pozwala uwypuklić wargi sromowe, dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki oraz stymuluje fibroblasty do naturalnej produkcji kolagenu.
 • O-SHOT! – zabieg zalecany jest m.in. kobietom, które cierpią na suchość pochwy, mają problemy z osiągnięciem satysfakcji ze współżycia, borykają się ze zwiotczałością skóry w okolicach intymnych, bliznami w okolicach pochwy i krocza, cierpią na atrofię warg sromowych. Polega on na podawaniu osocza bogatopłytkowego (PRP) uzyskiwanego z krwi Pacjentki. Osocze wstrzykuje się w przednią ściankę pochwy i łechtaczkę, przy wykorzystaniu techniki mezoterapii igłowej. Efektem zabiegu jest rewitalizacja tkanek, pobudzenie ich do naturalnej regeneracji, dzięki czemu skóra uelastycznia się.
 • G-SHOT! – zabieg ma na celu powiększenie punktu G i poprawę doznań seksualnych. Polega on na wstrzyknięciu w przednią ściankę pochwy kwasu hialuronowego, który ma właściwości ujędrniające. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, wizyta w gabinecie najczęściej trwa do 30 minut.
 • Leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu (HIFI) – zabieg laserowy pozwalający w bezpieczny i nieinwazyjny sposób wzmocnić ściankę pochwy oraz obszar ujścia cewki moczowej. Światło lasera podgrzewa tkanki, pobudza je do produkcji włókien kolagenowych i naturalnej regeneracji. Zabieg pozwala obkurczyć pochwę i wzmocnić mięśnie podtrzymujące narządy rodne oraz moczowe. Kąt nachylenia cewki moczowej wraca wtedy do prawidłowego stanu, co eliminuje problem z nietrzymaniem moczu.

Ginekologia estetyczna – jakie są wskazania do zabiegów?

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są wskazane m.in. przy:

 • spoczynkowym lub wysiłkowym zespole nietrzymania moczu,
 • patologicznej suchości pochwy,
 • zespole rozluźnienia pochwy,
 • przeroście warg sromowych mniejszych,
 • zbyt małych wargach sromowych,
 • zrostach i bliznach powstałych podczas nacinania krocza,
 • niewielkim i mało wrażliwym punkcie G,
 • mało wrażliwej łechtaczce,
 • deformacjach krocza powstałych podczas porodów siłami natury.

Zalety ginekologii estetycznej

Nowoczesne zabiegi ginekologii estetycznej mają szereg zalet:

 • są bezbolesne i mało inwazyjne,
 • nie wymagają użycia skalpela (najczęściej wykonywane są z użyciem lasera lub kwasu hialuronowego),
 • nie wymagają hospitalizacji,
 • nie wymagają długotrwałej rekonwalescencji i pozwalają szybko powrócić do normalnej aktywności,
 • pomagają skutecznie zniwelować drobne niedoskonałości natury,
 • poprawiają wygląd miejsc intymnych i zwiększają poczucie atrakcyjności,
 • zwiększają satysfakcję z życia seksualnego,
 • pozwalają usunąć defekty pojawiające się w wyniku porodów i zmian hormonalnych w okresie menopauzy,
 • zmniejszają ryzyko infekcji i stanów zapalnych miejsc intymnych.

ginekologia estetyczna – BYDGOSZCZ – DLACZEGO OMEGA MEDICAL CLINICS?

Centrum Omega Medical Clinics (Bydgoszcz) zapewnia pomoc Pacjentkom w różnym wieku, które borykają się z genetycznymi nieprawidłowościami w budowie narządów płciowych lub zmianami w wyniku porodów siłami natury. Kolejną grupą Pacjentek są kobiety nie chcące pogodzić się z niekorzystnymi zmianami, które zaszły w ich ciele w okresie menopauzy. Ginekologia estetyczna w Bydgoszczy to specjalistyczne zabiegi, które pozwalają poprawić wygląd miejsc intymnych (m.in. przerost warg sromowych mniejszych czy zmiany w obrębie warg sromowych większych spowodowane spadkiem elastyczności skóry), zlikwidować problem zespołu luźnej pochwy, wyleczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu. Wykwalifikowana kadra medyczna wykorzystuje najnowszy sprzęt i technologie, które pomagają kobietom w rewitalizacji żeńskich narządów płciowych, przywróceniu im młodzieńczego i naturalnego wyglądu, odzyskaniu pewności siebie oraz prowadzeniu satysfakcjonującego życia seksualnego niezależnie od wieku.

Centrum Omega Medical Clinics wykonuje szeroki wachlarz najnowszych zabiegów ginekologii estetycznej. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem Pacjentek czuwa specjalista ginekologii i położnictwa oraz ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej (z tytułem doktora nauk medycznych), wspierany przez wykwalifikowany zespół medyczny. Lekarz pomaga kobietom dobrać najlepszą metodę pozwalającą na rewitalizację żeńskich narządów płciowych czy leczenie zmian atroficznych sromu. Zabiegi wykonywane są z wykorzystaniem lasera, kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego oraz innych mało inwazyjnych metod. Pozwalają one uzyskać najlepsze efekty bez hospitalizacji, użycia skalpela i konieczności długotrwałej rekonwalescencji.