...

Hoodoplastyka – wszystko, co musisz wiedzieć

hoodoplastyka bydgoszcz

Hoodoplastyka to zabieg, który polega na odpowiednim wymodelowaniu kształtu napletka łechtaczki poprzez chirurgiczne lub laserowe usunięcie nadmiaru tkanek. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym i pozwala na poprawę samopoczucia fizycznego, jak i psychicznego.

Hoodoplastyka – charakterystyka i główne cele zabiegu

Zabieg hoodoplastyki koncentruje się zazwyczaj na usunięciu nadmiaru tkanki otaczającej lub pokrywającej łechtaczkę. Jest poprzedzony szczegółową konsultacją medyczną, która pozwala na zakwalifikowanie pacjentki do zabiegu. Warto wiedzieć, że do wykonania hoodoplastyki wykorzystuje się nie tylko metody chirurgiczne. W ostatnim czasie popularnością cieszą się lasery oraz fale radiowe, które mogą przynieść równie zadowalające efekty.

Głównym celem hoodoplastyki jest poprawa wyglądu napletka łechtaczki pod względem estetycznym, jednak przerost napletka oraz rozciągnięcie fałdu skórnego to problemy, które są przyczyną również dyskomfortu emocjonalnego. Przed zabiegiem należy wykonać podstawowe badania – cytologię oraz USG ginekologiczne. Niezbędne mogą okazać się również badania krwi.

Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu hoodoplastyki jest przede wszystkim przerośnięty napletek łechtaczki. Wbrew pozorom jest to problem, z którym boryka się wiele kobiet, ponieważ może być wynikiem np. predyspozycji genetycznych. Na zabieg można zdecydować się również wtedy, gdy fałd skórny znajdujący się nad łechtaczką jest rozciągnięty. Taka sytuacja często stanowi źródło bólu i dyskomfortu podczas wykonywania codziennych czynności. Hoodoplastyka to rozwiązanie również dla kobiet, które zmagają się z wieloma kompleksami na tle wyglądu swojego sromu. Innym powodem może być także chęć poprawy jakości życia seksualnego.

Podsumowanie

Hoodoplastyka to zabieg, który powinien być wykonywany przez najlepszych specjalistów oraz przy wykorzystaniu najbardziej skutecznych metod. Wybierając OMEGA Medical Clinics, możesz liczyć na pełen profesjonalizm oraz fachową opiekę – od momentu zakwalifikowania do zabiegu, aż do wizyty kontrolującej efekty wykonanej hoodoplastyki.

Oceń wpis

0 / 5. 0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp