...

Leczenie niepłodności Bydgoszcz

Niepłodność jest problemem dotykającym coraz większą liczbę osób. Pojawiające się trudności nie oznaczają jednak, że droga do posiadania potomstwa jest bezpowrotnie zamknięta. W większości przypadków konsultacja specjalisty zajmującego się zaburzeniami płodności prowadzi do zlokalizowania źródła problemu. Właściwie podjęte leczenie umożliwia wielu parom zajście w ciążę w naturalny sposób. Nie zawsze bowiem terapia niepłodności wiąże się z koniecznością przeprowadzania kosztownych i skomplikowanych procedur medycznych.

W Omega Medical Clinics, pod okiem specjalistów kierujących się wiedzą, empatią i doświadczeniem, doczekasz się upragnionego potomstwa.

Prywatne leczenie niepłodności Bydgoszcz – diagnostyka zaburzeń płodności

Kompleksowa diagnostyka niepłodności obejmuje następujące usługi:

Wstępna diagnostyka – pierwszą rekomendacją jest wykonanie podstawowych badań, dzięki którym uda się zlokalizować przyczynę niepłodności. Diagnostyka dotyczy kobiety, mężczyzny oraz obojga partnerów jednocześnie.

Badania genetyczne – zdarza się, że struktura kodu genetycznego zawiera błędy w postaci np. powielenia lub braku fragmentu DNA. Badania pozwalają wychwycić tego typu mutacje.

Badania hormonalne – w kwestii zaburzeń płodności hormony mają zasadnicze znaczenie. Wszelkie odhylenia w tym obszarze mogą powodować trudności w zajściu w ciążę.

Badania dla mężczyzny – są standardowym i koniecznym etapem walki z niepłodnością.

Badanie drożności jajowodów – inaczej badanie sono-HSG. Wykonuje się je zwykle w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego (między 8. a 12. dniem). Umożliwia lekarzowi ocenę kształtu macicy oraz wykrycie ewentualnych wad w jej budowie. Sono-HSG sprawdza też drożność i kształt jajowodów, a ponadto pozwala zlokalizować wszelkie zrosty, guzki, polipy i mięśniaki podśluzówkowe.

Klinika leczenia niepłodności Bydgoszcz – na czym polega terapia?

 

Podstawowe leczenie zaburzeń płodności:

Naturalne metody wspierania płodności – lekarz omówi i wdroży naturalne metody wspomagania płodności. Często okazuje się, że nie trzeba przechodzić do kolejnych etapów.

Inseminacja – rozwiązanie dla osób borykających się trudnościami z przebyciem przez plemniki śluzu w kanale szyjki macicy.

 

Bydgoszcz – leczenie niepłodności prywatnie – kiedy podjąć terapię?

 

Przyjmuje się, że o niepłodności mówimy, kiedy w przypadku regularnego współżycia przez okres dwunastu miesięcy, kobieta nadal nie może zajść w ciążę. Właśnie po takim czasie pary mogą zwrócić się o pomoc specjalistów. Jeśli dwunastomiesięczny okres starania o dziecko nie został zachowany, pierwszym zaleceniem będzie spełnienie tego wymogu.

Niepłodność Bydgoszcz – ile trwa leczenie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, każdy przypadek jest bowiem inny. Specjalistyczna klinika leczenie niepłodności przeprowadza kompleksową diagnostykę, po czym włącza odpowiednie metody leczenia. Lekarz może jednak sięgać po różne narzędzia, dlatego terapia problemów z płodnością może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat.

Ginekolog niepłodność Bydgoszcz – jak wygląda pierwsza wizyta?

Na pierwszą wizytę do naszej kliniki zapraszamy oboje partnerów. Problem niepłodności dotyczy bowiem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Z uwagi na to, że podczas pierwszego spotkania z lekarzem może pojawić się pewien stres, wzajemne wsparcie może się okazać bezcenne. Kolejną kwestią przemawiającą za tym, by zabrać ze sobą partnera, jest to, że mężczyzna podejdzie z większym zaangażowaniem do zaleceń usłyszanych bezpośrednio od lekarza.

Wywiad medyczny – lekarz, by wdrożyć właściwe leczenie, musi poznać Waszą historię. Na tym etapie chodzi o przeanalizowanie dotychczasowego leczenia. Przydadzą się więc wszystkie wyniki, jakie posiadacie.

Badanie ginekologiczne i USG – bezpośrednie badanie pozwoli specjaliście ocenić bieżący stan Twojego organizmu.

Przedstawienie metod leczenia – lekarz wskaże możliwości ewentualnej, dodatkowej diagnostyki i omówi planowaną terapię.

Pytania do lekarza – warto jeszcze przed wizytą przygotować sobie krótką listę nurtujących Was pytań. Wszystko, co w Waszej opinii może mieć znaczenie, zanotujcie na kartce i zabierzcie ze sobą, by wątpliwości i sugestie przedstawić lekarzowi w trakcie wizyty.

Leczenie niepłodności Bydgoszcz
– ZAUFAJ SPECJALISTOM Z OMEGA MEDICAL CLINICS​

Zespół OMEGA Medical Clinics tworzą wyłącznie najwyższej klasy lekarze, wybitni specjaliści w różnych dziedzinach medycyny. Naszą misją jest zapewnienie każdemu pacjentowi dostępu do najskuteczniejszych metod diagnostycznych i leczniczych w swoim miejscu zamieszkania.

Zapraszamy do odwiedzin w naszej klinice. Zdrowie, komfort i bezpieczeństwo naszych pacjentów są dla nas niezmiennie najważniejsze.

zabiegi